kosovo-ostrava14 lutego w Ostrawie odbędzie się demonstracja pod hasłem „Władza to nie naród – Kosowo jest serbskie”, będąca wyrazem solidarności czeskich nacjonalistów z Serbią, która przed siedmioma laty została pozbawiona kolebki swojej państwowości – regionu Kosowo – przez wspólne siły NATO i Unii Europejskiej. Udział w demonstracji zapowiedzieli także nacjonaliści z Polski, Słowacji oraz włoskiej inicjatywy „Europejski Front Solidarności dla Kosowa”.

Demonstracja organizowana przez ostrawskich Autonomicznych Nacjonalistów oraz Robotniczą Młodzież (Dělnická mládež, DM) to jedna z głównych akcji przypominających o nacjonalistycznym stanowisku wobec amerykańskiego imperializmu, wspieranego przez głowy niemal wszystkich europejskich państw. Podobne demonstracje odbywały się w ostatnich latach również w Polsce – najliczniejsze i najgłośniejsze z nich w Warszawie.

Solidarnościowy pochód za serbskim Kosowem odbędzie się 14 lutego o godzinie 15:00. Jego start zaplanowano na Placu Masaryka (Masarykovo náměstí) w centrum Ostrawy. Wszyscy polscy nacjonaliści, którym bliska jest tematyka akcji są mile widziani na tej demonstracji – Ostrawa mieści się zaledwie 46 kilometrów od polskiej granicy.

na podstawie: autonom-cz.info

Wideo-zaproszenie na demonstrację:

Zobacz również:
– Warszawa: Demonstracja „Kosowo jest serbskie” 2014