We Włoszech przypomniała o sobie skrajna lewica, która dotychczas lubowała się w dokonywaniu ataków na lokale należące do partii reprezentujących radykalny nurt tamtejszego nacjonalizmu. Tym razem celem tych środowisk była jednak historyczna siedziba antyimigracyjnej Ligi w mieście Treviso, przed której wyjściem ewakuacyjnym wybuchł ładunek, zaś niedaleko niej znaleziono jeszcze jedną paczkę z materiałami wybuchowymi.

Historyczna siedziba Ligi Północnej (Lega Nord) znajduje się w przemysłowej dzielnicy Treviso w północnej części kraju. To właśnie dzisiaj w nocy pod jej wyjściem ewakuacyjnym zdetonowano ładunek wybuchowy, którego detonacja uszkodziła drzwi wejściowe, ale na szczęście w jej wyniku nikt nie ucierpiał. Niedaleko siedziby współrządzącego Włochami ugrupowania znaleziono jeszcze jeden pakunek zawierający mechanizm spustowy oraz gwoździe i inne odłamki metalu.

O drugim z ładunków włoska policja została poinformowana za pośrednictwem anonimowej ulotki. Na materiale wybuchowym znajdowały się przy tym anarchistyczne symbole, których wiarygodność badają obecnie śledczy. Szef Ligi i wicepremier Matteo Salvini zapowiedział, iż jego partia nie da się zastraszyć, ale będzie jeszcze silniejsza.

Na podstawie: ilprimatonazionale.it.