kosowo jest serbskieDemonstracja solidarności z kosowskimi Serbami, którą zaplanowano na 20 lutego w Warszawie, odbędzie się legalnie i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami organizatorów. Krótki pochód wyruszy o godzinie 15:00 spod stacji metra Świętokrzyska, przechodząc głównymi ulicami Warszawy – Marszałkowską i Alejami Jerozolimskimi – pod budynek przedstawicielstwa Komisji Europejskiej przy ul. Jasnej, gdzie odbędzie się pikieta protestacyjna.

Po części oficjalnej inicjatywa Poljaci za srpsko Kosovo zaprasza na pokaz zdjęć z wypraw do Kosowa, wykonanych na przełomie ostatnich lat przez związanych z inicjatywą działaczy. Na demonstracji mile widziane są flagi narodowe Polski i Serbii, a także transparenty z treściami odwołującymi się do poruszanej tematyki. Prosimy uczestników o nieprzynoszenie ze sobą własnych megafonów i innych urządzeń nagłaśniających.

Wszystkie osoby, którym bliska jest tematyka demonstracji zachęcamy również do podjęcia szeregu akcji informacyjnych za pośrednictwem szeroko rozumianego aktywizmu ulicznego. Za przykład posłużyć mogą działania podjęte w zeszłym roku przez niezależnych nacjonalistów w kilku miastach w Polsce: „Kosovo jest serbskie!” Akcje w Stalowej Woli, Warszawie, Gdańsku, Toruniu i Wielkopolsce. Natomiast aktywiści chcący pomóc w rozreklamowaniu demonstracji, mają możliwość pobrania ulotki zachęcającej do wzięcia w niej udziału, której wzór znajduje się tutaj (format A5).

Wideo zapraszające na demonstrację: