ficoDo prokuratury generalnej na Słowacji wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Roberta Fico. Polityk jest oskarżany o podżeganie do nienawiści, ponieważ wypowiadał się przeciwko tworzeniu społeczności muzułmańskich na terenie kraju.

Prokuratura nie ujawniła jak dotąd danych osoby, która złożyła zawiadomienie w jej biurze. Wpłynęło ono w poniedziałek, a premier Słowacji Robert Fico jest w nim oskarżany o podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym, religijnym i rasowym. Chodzi o wypowiedzi Fico, który po atakach na tle seksualnym w niemieckiej Kolonii stwierdził, że nie pozwoli na podobne wydarzenia w swoim kraju, i będzie przeciwdziałał tworzeniu się społeczności muzułmańskich na terenie kraju.

Odnosząc się do zawiadomienia, Fico powiedział, iż w starożytnej Grecji posłańców ze złymi wiadomościami wrzucano do studni, a w Europie wiele osób mówiących prawdę powieszono, dlatego podobnie trzeba rozpatrywać ten wniosek. Fico stwierdził jednocześnie, że nie będzie ukrywał prawdy przed słowackim społeczeństwem.

Szef rządu Słowacji uważa też oskarżenia za element kampanii przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w marcu.

Na podstawie: pravda.sk.