syria-russiaMinistrowie spraw wewnętrznych Rosji i Syrii podpisali porozumienie, zgodnie z którym oba kraje będą współpracować w zakresie operacji antyterrorystycznych. Syryjski urzędnik podziękował jednocześnie Rosji za wsparcie w ciągu czterech lat kryzysu w tym kraju.

Rosyjski minister spraw wewnętrznych Władimir Kołokolcew i jego syryjski odpowiednik Mohammad al-Shaar, spotkali się w poniedziałek w Moskwie. Obaj podpisali umowę o współpracy w zakresie przeciwdziałania niebezpiecznej przestępczości, a przede wszystkim terroryzmowi. Kołokoclew powiedział podczas konferencji prasowej, że porozumienie jest wstępem do dalszego wzmocnienia prawnych aspektów wzajemnych stosunków rosyjsko-syryjskich.

Al-Shaar zauważył, iż umowa określa nowe mechanizmy zwalczania i eliminacji grup terrorystycznych, a współpraca w zakresie przeciwdziałania terroryzmowi jest priorytetem dla obu krajów. Syryjski minister podziękował Rosjanom za dotychczasowe wsparcie dla jego rządu, przekazując rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi życzenia od Baszara Al-Assada.

na podstawie: sana.sy/en, presstv.ir