Propaganda medialnego zaplecza Prawa i Sprawiedliwości wchodzi na kolejne etapy żenady. Bezkrytyczne względem tej partii media publiczne i niektóre prywatne gazety zostały przebite przez publicystę Telewizji Republika, który twierdzi, że dzięki premier Beacie Szydło najbardziej wykluczeni społecznie ludzie nie muszą już… żywić się upolowanymi psami.

Niewielka centroprawicowa telewizja zamieściła w niedzielę na swojej stronie internetowej tekst, który ukazał się pod wszystko mówiącym tytułem „Hołd dla Premier Beaty Szydło”. Niejaki Paweł Zastrzeżyński twierdzi w nim, że szefowa rządu jest pierwszą osobą w dziejach III Rzeczpospolitej, która rzeczywiście pochyliła się nad losem najbardziej pokrzywdzonych przed transformację i wykluczonych Polaków. Dzięki temu nie muszą już oni… żywić się upolowanymi psami, a dzieci z patologicznych rodzin „dziś z uniesionym czołem i rodzicami trzymającymi ich za rękę idą na spacer”.

„Czy słowo hołd nie jest tu najbardziej trafną formą wyrazu wdzięczności. Nie da się ująć w jednym obrazie tego uśmiechu radości, tych skromnych Polaków, ale można to wyraźnie zobaczyć. Jeżeli jest taka możliwość można uklęknąć i oddać hołd” – pisze publicysta Telewizji Republika, który twierdzi jednocześnie, że Polacy powinni nawiązać do dziedzictwa papieża Jana Pawła II i uczynić z Polski „sumienie Europy i Świata”.

Tekst jest oczywiście nawiązaniem do wypadku Szydło, do którego doszło w piątek w Oświęcimiu. Przy jego okazji Telewizja Polska miała dopuścić się manipulacji w „Wiadomościach”, ponieważ w ich materiale w wizualizacji komputerowej miano zmienić linię ciągłą na przerywaną na jezdni, aby wykluczyć możliwość przewinienia ze strony kierowcy samochodu, którym podróżowała polska premier.

Na podstawie: telewizjarepublika.pl.