staruchPo ośmiu miesiącach niesłusznego aresztu Piotr „Staruch” Staruchowicz został wypuszczony na wolność. Najbliżsi znanego „gniazdowego” kibiców Legii Warszawa i jednego z inicjatorów kibicowskich protestów przeciwko posunięciom rządu Platformy Obywatelskiej, zebrali i wpłacili do sądu przyznaną przed dwoma dniami kaucję wysokości aż 80 tysięcy złotych.

„Staruch” został zatrzymany i osadzony pod koniec maja ubiegłego roku, tuż przed zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012. Oficjalnie jego zatrzymanie dotyczyło zarzutu o handel narkotykami, jednak dowody w tej sprawie opierają się jedynie na niejasnych zeznaniach „skruszonego” gangstera Marka H., ps. „Hanior”, związanego przed laty z kibicami Legii. Sam Staruchowicz to natomiast postać, która za sprawą znanego już w całej Polsce okrzyku „Donald matole, Twój rząd obalą kibole” znacznie podpadła obecnemu rządowi i szybko stała się jedną z głównych twarzy młodzieżowego buntu przeciwko władzy.

Jak przyznaje wiele obiektywnych w tej sprawie źródeł, „dowody” mające świadczyć przeciwko Piotrowi Staruchowiczowi były tak grubymi nićmi szyte, że w ostatnich tygodniach kpiły z nich nawet media nie kryjące swojego poparcia dla rządu Platformy Obywatelskiej. Przetrzymywanie „Starucha” w areszcie nie pozostawiło złudzeń, iż cała sprawa przybrała charakter polityczny i ukazała, w jaki sposób obecny rząd traktuje nieprzychylnych mu obywateli.

W ostatni wtorek sąd w Warszawie orzekł w końcu, że Staruchowicz może opuścić areszt przy ulicy Rakowieckiej. Wyznaczył jednak horrendalną kaucję wysokości aż 80 tysięcy złotych. Sumę udało się zebrać w ciągu zaledwie dwóch dni, dzięki czemu dzisiaj w godzinach popołudniowych „Staruch” wyszedł na wolność.

na podstawie konieciti.pl / źródła własne