Sobotnia demonstracja opozycji pod hasłem „Marszu Wolności” miała pokazać siłę przeciwników Prawa i Sprawiedliwości, ale zakończyła się kłótnią pomiędzy nimi. Zdaniem lewicowej partii Razem na manifestacji doszło do incydentu z udziałem ochrony, która atakowała i wyzywała grupę dewiantów przybyłych z tęczowymi flagami.

O zajściu poinformowała na swoim koncie na Facebook’u główna medialna twarz partii Razem, a więc Adrian Zandberg. Napisał on, iż widział nagranie na którym związani z Platformą Obywatelską ochroniarze zabezpieczający „Marsz Wolności” szarpią i wyzywają od marginesu grupkę organizacji „Miłość Nie Wyklucza”, której aktywiści przybyli na demonstrację z tęczowymi flagami symbolizującymi ruch dewiantów seksualnych.

Najbardziej szokująca dla Zandberga ma być reakcja przedstawicieli PO i .Nowoczesnej, którzy uznali podejście z tęczową flagą do szefa PO Grzegorza Schetyny za prowokację, a także usprawiedliwiali działania ochroniarzy. Zdaniem jednego z liderów Razem partnerzy obu ugrupowań na zachodzie Europy z pewnością nie wiedzą, iż na demonstracji opozycji w Polsce można „zostać pobitym za tęczową flagę”, co według Zandberga ma być zresztą dowodem na „homofobię” parlamentarnej opozycji.

Jedna z działaczek wspomnianej grupy pederastów i transseksualistów, Anna Dryjańska, zamieściła na Twitterze filmik z zajścia, na którym widać jak jeden z uczestników akcji krzyczy do Schetyny „Gdzie są związki Schetyna? Nie jesteśmy ślepą uliczką!:, a następnie sam szef Platformy w swoim przemówieniu mówi o konieczności budowy Polski opartej o przyjaźń, podmiotowość oraz równość wszystkich ludzi.

Do sprawy odniósł się również rzecznik PO Jan Grabiec. Parlamentarzysta stwierdził, że akcja działaczy LGBT była nieprzemyślanym happeningiem, natomiast ochrona nie powinna wpuszczać nikogo mogącego rozbić czoło manifestacji. Także Grabiec upublicznił nagranie, na którym grupa młodych ludzi ma mówić o swojej niechęci do Platformy i przygotowywaniu się do „małego trollingu” na czym jego zdaniem „robić politykę” ma wspomniana partia Razem.

Na podstawie: wp.pl, dziennik.pl.