Rzeszowskie zakłady Zelmera nie będą już produkować swojego sprzętu pod pierwotną nazwą. Niemiecki właściciel kontrolujący przedsiębiorstwo od sześciu lat zdecydował, że fabryka AGD będzie dostarczać już tylko produkty wytwarzane pod markami Bosch oraz Siemens.

Zbudowana w 2011 roku, a przejęta dwa lata później przez niemiecki koncern BSH fabryka w Rogoźnicy pod Rzeszowem na szczęście nie wygasza swojej działalności, lecz nie będzie już produkować małego sprzętu AGD pod istniejącą od 1967 roku nazwą Zelmer. Sprzęt z logiem dawnej polskiej firmy do końca roku ma zostać wyprzedany lub usunięty z magazynów.

Kontrolujący przedsiębiorstwo Niemcy chcą, aby w Rogoźnicy wytwarzano już tylko sprzęt sygnowany markami Bosch oraz Siemens, dlatego widać jasno, że BSH miało na celu wyłącznie zmianę nazwy marki na własną. Dzięki temu pozbywają się oni konkurencji, ponieważ produkty Zelmera były liderem nie tylko na lokalnym polskim rynku, lecz cieszyły się dużą popularnością także w Rosji.

Samo BSH twierdzi jednak, że Zelmer ma skupić się teraz na produkcji dużego AGD, natomiast Bosch i Siemens są markami dużo lepiej rozpoznawalnymi wśród klientów. Sama fabryka w Rogoźnicy ma być dalej rozbudowywana.

Na podstawie: nowyobywatel.pl, radiozet.pl.