Siedmiu Algierczyków zostało zatrzymanych przez francuską policję i oskarżonych o kierowanie grupą przestępczą złożoną z osób nieletnich Specjalizowała się ona w okradaniu turystów przebywających w prestiżowej XVI dzielnicy Paryża. Sami nastolatkowie byli zmuszani głównie do zabierania torebek w zamian za narkotyki.

Do aresztu trafiło siedem osób pochodzenia algierskiego w wieku od 30 do 45 lat. Zostali oni oskarżeni o zorganizowanie siatki przestępczej zajmującej się głównie handlem ludźmi. Proceder ten miał mieć miejsce przede wszystkim w centrum Paryża oraz na przedmieściach francuskiej stolicy.

Przestępcy pochodzący z tego samego regionu Algierii przymuszali do kradzieży siedemnastu nastolatków, którzy w zamian za wykonanie powierzonych im zadań otrzymywali narkotyki. Ich ofiarami byli turyści odwiedzający Trocadero, czyli prestiżową XVI dzielnicę Paryża. Jest ona często przez nich uczęszczana, bo po drugiej stronie Sekwany znajduje się Wieża Eiffla.

W ostatnim czasie paryska policja odnotowała zwiększoną liczbę kradzieży, do których coraz częściej dochodziło też na Polach Marsowych. Z tego powodu ta część Paryża jest obecnie przedmiotem intensywnego zainteresowania departamentu bezpieczeństwa publicznego.

Na podstawie: valersactuellles.com, leparisien.fr.