marsz-katynski-min13 kwietnia w Krakowie z inicjatywy stowarzyszenia Małopolscy Patrioci odbędzie się Marsz Katyński, upamiętniający ofiary komunistycznej zbrodni popełnionej na elicie polskich żołnierzy. Jest to już trzecia edycja marszu, organizowanego od 2011 roku.

„Przypomnijmy o wszystkich zamordowanych w kwietniu 1940 roku (…) Tej zbrodni ludobójstwa dokonano z woli Stalina, na rozkaz najwyższych władz Związku Sowieckiego przez NKWD. Nie tylko w lasach Katynia, także w Twerze, Charkowie i w innych, znanych i jeszcze nieznanych miejscach straceń wymordowano obywateli II Rzeczypospolitej, ludzi tworzących podstawę naszej państwowości, nieugiętych w służbie ojczyzny (…)” – piszą organizatorzy marszu.

Wkrótce zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące tegorocznego marszu (godzina i miejsce zgromadzenia). Na Facebooku utworzono promujący to wydarzenie fanpage, który znajdziecie tutaj: facebook.com/MarszKatynski. Patronat nad akcją objęły: grupa Wiślaccy Patrioci oraz portale Autonom.pl i Nacjonalista.pl. Zapraszamy!

Strona internetowa organizatorów marszu: www.malopolscypatrioci.org.pl

marsz-katynski-1