Były tenisista Boris Becker komentował ćwierćfinałowy pojedynek w turnieju rozgrywanym na kortach legendarnego Wimbledonu. W trakcie meczu Novaka Đokovicia z Mártonem Fucsovicsem pochwalił on urodę narzeczonej drugiego ze wspomnianych tenisistów. Teraz w związku ze swoimi słowami musi mierzyć się z oskarżeniami o „seksizm”.

Węgierski tenisista był jedną z rewelacji tegorocznego turnieju wielkoszlemowego, po raz pierwszy docierając do ćwierćfinału prestiżowego turnieju tenisowego. Ostatecznie Fucsovics musiał uznać wyższość serbskiego gwiazdora. Zainteresowanie wzbudził nie tylko zawodnik z Węgier, lecz również jego narzeczona. Anett Böszörményi towarzyszyła mu bowiem w trakcie Wimbledonu.

Jej uroda nie umknęła uwadze komentatorów. Pochwalił ją między innymi wspomniany Becker, niegdyś gwiazda światowego tenisa, a obecnie ekspert brytyjskiej telewizji publicznej BBC. Stwierdził on w studio, że „podobno Węgierki są najpiękniejsze”. Jednocześnie były zawodnik dodał, iż nie jest w stanie zweryfikować podobnych doniesień, tym niemniej sama Böszörményi bardzo przypadła mu do gustu. W tym samym tonie wypowiadał się zresztą inny z komentatorów BBC.

Pochwała dla narzeczonej Fucsovicsa nie wszystkim się jednak spodobała. Oburzona jest zwłaszcza niejaka Stephanie Hilborne, prezes jednej z agencji zajmujących się walką o równouprawnienie w sporcie. Zarzuciła ona obu komentatorom „seksizm”, bo jej zdaniem powinni oni „zachęcać kolejne pokolenie dziewcząt do uprawiania sportu, a nie mówić o tym, jak wyglądają”.

Na podstawie: mandiner.hu.