grupinskiPoseł Rafał Grupiński, jeden z liderów Platformy Obywatelskiej, przedstawił swoją wizję „nowoczesnego konserwatyzmu”. Wzorem dla PO ma więc być chociażby były brytyjski premier David Cameron, który zalegalizował „małżeństwa” homoseksualne.

W obszernym wywiadzie dla dziennika „Polska The Times”, Grupiński stwierdza, że Platforma Obywatelska ma być nowoczesną partią centrum, podkreślającą istnienie swoich konserwatywnych i liberalnych skrzydeł. Poseł PO uważa więc, iż jego ugrupowanie powinno sytuować się po stronie nowoczesnych partii chadeckich, takich jak niemiecka Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna (CDU). Ponadto jeden z liderów największej partii opozycyjnej jako wzór podał brytyjskich konserwatystów, którzy za czasów Davida Camerona jako szefa rządu zalegalizowali „małżeństwa” homoseksualne.

Dziennikarz „Polski The Times” pytał też Grupińskiego, czy jego partia nie odcina się od wartości patriotycznych. Podał tu jako przykład odśpiewanie tylko jednej zwrotki hymnu narodowego w trakcie konwencji PO, gdy tymczasem jego całość śpiewa się podczas Marszu Niepodległości. Grupiński odpowiedział, iż Marsz zamienia patriotyzm w „tępy nacjonalizm”, czego nie będzie nigdy w Platformie.

Na podstawie: polskatimes.pl.