Kolejny hip-hopowy wykonawca z Francji ma kłopoty. Tym razem tamtejsza prokuratura zajęła się osobami występującymi na teledysku niejakiego „La Crapule”, a dwie zatrzymane w tej sprawie osoby podejrzewane są między innymi o kradzieże i nawoływanie do przemocy z bronią w ręku. Na samym wideo widać między innymi osoby wymachujące flagami Algierii i Kamerunu.

W listopadzie w sieci internetowej pojawił się klip rapera występującego pod pseudonimem „La Crapule”, nakręcony na zdominowanych przez imigrantów przedmieściach miasta Bordeaux. Na materiale wideo widać głównie młodych ludzi, którzy jeżdżą na motorach, demolują i podpalają samochody, wymachują bronią, pokazują gesty podrzynania gardła oraz używają narkotyków. Ponadto podkreślają oni swoje imigracyjne korzenie, dlatego w kilku ujęciach widoczne są trzymane przez nich algierskie i kameruńskie flagi.

Sprawą dopiero pod koniec grudnia ubiegłego roku zajęła się prokuratura. Na jej wniosek policja zatrzymała dwie osoby należące do band występujących w klipie do utworu „Au Tikes”, a jedna z nich ma niespełna 14 lat. Obaj są podejrzani o kradzież samochodów i motocykli, które zostały podpalone na teledysku, nawoływanie do przemocy przy użyciu broni oraz o wykonywanie gestów mających podobny cel.

Miesiąc wcześniej we Francji było głośno o innym teledysku, który był kręcony w jednym z podparyskich gett dla imigrantów. Co prawda na materiale wideo opublikowanym w internecie ocenzurowano niektóre fragmenty kawałka „Fuck le 17” autorstwa grupy 13 Bloc, ale w wersji płytowej utwór zawiera między innymi nawoływanie do atakowania policjantów. Wniosek o zbadanie tej sprawy złożyli w Prokuraturze Krajowej sami policjanci.

Na podstawie: leparisien.fr, rmf24.pl.

Zobacz również: