Od kilku lat niepisaną normą stały się wydarzenia towarzyszące stołecznemu Marszowi Niepodległości, które choć są w pełni niezależne od organizatorów pochodu, idealnie sprawdzają się dla jego uczestników o nacjonalistycznych poglądach. W tym roku, w przeddzień Święta Niepodległości, odbędą się dwie międzynarodowe konferencje, a także 10. edycja koncertu „Ku Niepodległej”, na której wystąpią nacjonalistyczne zespoły z Polski oraz kilku europejskich krajów. Portal Autonom.pl objął patronatem medialnym wszystkie wspomniane inicjatywy.

O godzinie 11:30 rozpocznie się konferencja „Naród Pracy” organizowana przez Pracę Polską, na której głos zabiorą również zagraniczni prelegenci. Oprócz zagadnień oscylujących wokół praw pracowniczych, przedstawią oni swoje ugrupowania i opiszą ich działalność – na zaproszenie Pracy Polskiej do Warszawy zawitają aktywiści Kormillo z Serbii, CasaPound z Włoch oraz Narodni a Socialni Fronta z Czech. Szczegółowy program konferencji na plakacie:

Drugą konferencją, która rozpocznie się o godzinie 14:00 jest już trzecia edycja wydarzenia „Europe of Future”, którą – jak co roku – inicjuje Kongres Narodowo-Społeczny.  Organizatorzy, by uniknąć niepotrzebnej medialnej biegunki, która towarzyszyła wydarzeniu w zeszłym roku ze względu na zaproszenie Richarda Spencera, lidera ruchu Alt-Right ze Stanów Zjednoczonych, na razie nie prezentują programu konferencji ani listy prelegentów. Aby być na bieżąco, należy śledzić wydarzenie na portalu Facebook: facebook.com/events/723312974678735

Udanym zakończeniem dnia będzie koncert „Ku Niepodległej”, który odbędzie się jako zamknięta impreza stowarzyszenia Niklot. Aby otrzymać zaproszenie na tę imprezę należy wejść na stronę internetową „Ku Niepodległej” i nabyć je drogą elektroniczną w jednej z dwóch prezentowanych form – zaproszenie zwykłe w cenie 150 PLN bądź zaproszenie VIP w cenie 400 PLN, które upoważnia do wejścia na backstage razem z muzykami, a także kilku innych atrakcji. Zaproszenia będzie można również nabyć na miejscu, w dniu koncertu. Na 10. edycji „Ku Niepodległej” zagrają: Romantikus Eroszak z Węgier, Joakim Karlsson ze Szwecji (znany takich projektów jak Pluton Svea, Pitbullfarm czy Code 291) oraz polskie zespoły LTW, Omerta, Obłęd i All Bandits. Scenę „niegitarową” reprezentować będzie raper CR.