Autonomiczni Nacjonaliści Chełm jako jeden z podmiotów organizujących, zapraszają na demonstrację, która odbędzie się 14 grudnia w ich mieście. Dzień po 38. rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego zaplanowano marsz pamięci „Nie będzie przebaczenia”, który wyruszy spod gmachu na chełmskim Placu Niepodległości.

Demonstracja organizowana przez Fanatyków Chełmianki, Młodych Patriotów Chełm i miejscowych Autonomicznych Nacjonalistów to dobra okazja, by przypomnieć nie tylko sprzeciw dla chorej ideologii komunizmu, lecz także fakt, iż winni zbrodni poprzedniego systemu doskonale odnaleźli się w obecnej, demoliberalnej rzeczywistości – piastując wysokie stanowiska tak w ponadnarodowych korporacjach i spółkach, jak i w polityce (dość wspomnieć o związanym z władzą PiS byłym komunistycznym prokuratorze, Stanisławie Piotrowiczu, piastującym urząd sędziego Trybunału Konstytucyjnego). Na marszu mile widziani są wszyscy ci, którzy wspólnym pochodem przez miasto chcą uczcić pamięć ofiar grudnia 1981 roku.

Portal Autonom.pl objął zaplanowany w Chełmie marsz patronatem medialnym. Dla osób korzystających z portali społecznościowych organizatorzy utworzyli wydarzenie na FB, za pośrednictwem którego można zachęcać do wzięcia udziału w marszu swoich znajomych.

Kiedy: 14 grudnia 2019

Gdzie: Chełm, Pl. Niepodległości

Godzina: 16:00