Amerykańska wytwórnia filmowa Warner Bros zdecydowała się zmienić główny atrybut bohatera jednej ze swoich najbardziej znanych kreskówek. Elmer J. Fudd z serii „Zwariowane melodie” nie będzie więc polował już na Królika Bugsa przy użyciu broni palnej. Warner Bros sprzeciwia się bowiem przemocy z użyciem broni palnej, dlatego wspomniana postać od teraz będzie biegała z… kosą.

Elmer Fudd jest fikcyjnym bohaterem jednej z najbardziej znanych kreskówek słynnej wytwórni ze Stanów Zjednoczonych, czyli „Zwariowanych melodii”. Na ekranach wpierw kin, a następnie telewizorów pojawia się już od 1940 roku, zazwyczaj jako myśliwy zajmując się polowaniem na króliki i kaczki. Jego głównym wrogiem jest równie słynny Królik Bugs, a nieodłącznym rekwizytem Fudda jest broń.

A właściwie nim była. Od teraz „Zwariowane melodie” z udziałem opisanego wyżej bohatera będą emitowane bez charakterystycznej strzelby. W ten sposób Warner Bros chce podkreślił swój sprzeciw wobec broni palnej oraz towarzyszącej jej przemocy. Tym samym nowym atrybutem Fudda będzie kosa, przy czym twórcy nie wyjaśnili w jaki sposób jej użycie podczas polowania jest bardziej humanitarne od strzelby.

Już w ubiegłym roku zmiany w emisjach kreskówek wprowadziła inna legendarna wytwórnia filmowa, czyli Disney. Przed rozpoczęciem niektórych seriali obowiązkowo pojawia się napis informujący, że w starszych produkcjach pojawiają się „nieaktualne przesłania kulturowe”.

Na podstawie: theguardian.com, serialowy.pl.