Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało nowy pomysł dotyczący przygotowania militarnego społeczeństwa. Resort chciałby wdrożyć program mający na celu budowę lub rewitalizację strzelnic na terenie każdego powiatu, aby dostęp do możliwości korzystania z broni palnej miała jak największa liczba Polaków.

Wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk był pytany o program na antenie TVP i poinformował, że MON zabezpieczył już odpowiednie środki na budowę lub rewitalizację strzelnic, a także przygotowuje już odpowiednie zmiany w prawie, aby wdrożenie projektu było możliwe. Celem resortu jest doprowadzenie do stanu, w którym w każdym powiecie będzie co najmniej jedna kompania Wojsk Obrony Terytorialnej, jedna szkoła średnia prowadząca klasy wojskowe oraz właśnie jedna strzelnica otwarta dla wszystkich chętnych i prowadzona przez samorząd.

Dworczyk zauważył, że strzelnice cieszą się obecnie dużą popularnością, ponieważ dzięki temu rozwijają się możliwości proobronne, a żołnierze mogą doskonalić się w swoim fachu. Obecnie jednak istnieje tylko około sto strzelnic wojskowych, bowiem działania poprzedniego rządu doprowadziły do redukcji ich liczby z ponad 200. Wiceszef MON dodał, że w sprawie realizacji projektu prowadzone są również rozmowy z Ministerstwem Sportu.

Na podstawie: bankier.pl, se.pl.