cameronCentroprawicowy premier Wielkiej Brytanii, David Cameron, zapowiedział, że chce „eksportować małżeństwa homoseksualne na cały świat”. Słowa padły podczas spotkania szefa brytyjskiego rządu z przedstawicielami środowisk homoseksualistów, biseksualistów i transwestytów. Cameron dodał, że Wielka Brytania staje się najbardziej atrakcyjnym miejscem dla odmieńców w całej Europie.

Lider Partii Konserwatywnej twierdzi, że praca z ministrami i urzędnikami nad prawem legalizującym ich związki, była bardzo owocna i jest z niej zadowolony, mimo sprzeciwu części parlamentarzystów i członków jego ugrupowania. Cameron chce do 2015 roku uregulować wszystkie kwestie prawne związane z sytuacją społeczności LGBT na Wyspach. Polityk uważa też, że jego polityka rozsławi Wielką Brytanię na cały świat, bowiem kolejne kraje będą chciały skopiować model prawny uchwalony przez brytyjską centroprawicę.

W tym roku w Anglii i Walii zalegalizowano małżeństwa homoseksualne, o co od początku swoich rządów walczył David Cameron. Wewnątrz jego partii funkcjonuje organizacja dla seksualnych odmieńców LGBTory. W 2010 roku w paradzie zboczeńców w Warszawie, brał udział wysłannik Partii Konserwatywnej. Jak zapowiadano, miał on uczyć „tolerancji” polityków Prawa i Sprawiedliwości, którzy wraz z Torysami tworzą europarlamentarną grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

na podstawie: telegraph.co.uk