thumb_cov_hcute.jpgWedług mnie, właśnie ta płyta była wydarzeniem numer jeden w roku 2008 na zachodniej scenie. 10 świetnych kapel, plus wspólny projekt pod nazwą Band of Brothers to coś, co sprawia, że cały czas wracam do tego krążka. 
Składankę rozpoczął Daily Broken Dream (ex Race Riot), niemiecki zespół prezentujący typową dla tego lądu szkołę HC. Tak jak każda z kapel, zaprezentowali dwa utwory, w tym świetny „XXX”, jak łatwo się domyślić traktujący o Straight Edge. Zaraz po nich, jedna z moich ulubionych kapel, czyli Niemcy z Path of Resistance, którzy nie zawiedli mnie i tym razem. Oprócz nich, usłyszymy także 2 Minutes Warning, Painful Awakening, Anger Within, Fear Rains Down, Painful Life, Empire Falls, Enternal Bleeding, Inborn Hate a także świetny projekt Band of Brothers.

Z wszystkich wymienionych, na szczególną uwagę zasługuje DBD, PoR, 2 Minutes Warning, który w piosence „NS capitalists” idealnie oddaje mentalność wielu dzisiejszych „wydawców”, którzy do każdej inicjatywy podchodzą jedynie pod kątem zysku, Painful Awakening, znany i ceniony Anger Within, Inborn Hate, który momentami zarówno pod względem brzmienia jak i wokalu brzmi jak wcześniej wymieniony PA oraz przede wszystkim, zamykający składankę Band of Brothers. Zwłaszcza kawałek „School of pain and fear” dosłownie wgniótł mnie w ziemię. Po prostu, kawał dobrego grania.
Miłośnikom wszelakiego core’u ta składanka nie może nie przypaść do gustu, zaś jeśli nie przypadnie to będzie to oznaczać, że powinni wrócić do słuchania Green Day’a i im podobnych nieheteroseksualnych zespolików. „Polecam” to w przypadku tej składanki zbyt delikatne słowo, ją po prostu trzeba mieć. Z niecierpliwością czekam także na kolejne pozycje wydawcy.
Wydawca: Until The End Records
Rok wydania: 2008

 

J.