assad-francjaSyryjski prezydent Baszar al-Assad spotkał się w środę w Damaszku z trzema francuskimi parlamentarzystami. W trakcie ich wizyty podkreślił, że terroryzm jest problemem międzynarodowym, a niektóre z zachodnich państw – w tym Francja – dalej udzielają pomocy parlamentarzystom.

Do Damaszku z wizytą udali się przewodniczący Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej (PCD) Jean-Frédéric Poisson, posłanka Véronique Besse z Ruchu dla Francji (MPF) oraz Xavier Breton z Republikanów. Francuscy politycy podkreślili, że Francja i państwa zachodnie powinny zmienić swoje podejście do Syrii, ponieważ dotychczasowa polityka nie przyniosła rezultatu w postaci zakończenia konfliktu trwającego już ponad cztery lata. Przedstawiciele francuskiej prawicy zadeklarowali więc, iż będą dążyć do zmiany w działaniach swojego kraju, ponieważ celem nadrzędnym powinna być walka z terroryzmem.

Al-Assad określił terroryzm i ekstremizm mianem globalnego zjawiska, które nie zna granic, a jest obecnie wciąż wspierane przez niektóre państwa zachodnie, w tym również przez Francję. Stąd prezydent Syrii wyraził nadzieję, że francuskim parlamentarzystom uda się skorygować politykę ich kraju wobec regionu Bliskiego Wschodu.

Na podstawie: sana.sy, leparisien.fr.