ankara-masakraProkuratura w Ankarze wydała komunikat, w którym oskarża Państwo Islamskie o dokonanie w połowie października masakry w stolicy Turcji, a także o kilka innych ataków na cele związane z organizacjami Kurdów, walczących przeciwko terrorystom w Syrii.

Tureckie służby za zamach, którego ofiarą padło blisko 128 osób, obwiniają komórkę Państwa Islamskiego znajdującą się w prowincji Gaziantep w południowo-wschodniej części kraju. We wtorek policji udało się zatrzymać 71 osób podejrzanych o przynależność do tej terrorystycznej organizacji, kontrolującej obecnie część Syrii i Iraku. W poniedziałek natomiast w trakcie operacji przeciwko IS zginęło siedem osób.

Celem terrorystów miała być destabilizacja systemu politycznego w Turcji i zakłócenie wyborów parlamentarnych na wiosnę i na jesieni. Państwo Islamskie ma bowiem odpowiadać również za inne ataki, których ofiarą w maju i czerwcu padli aktywiści kurdyjskiej Partii Ludowo-Demokratycznej (HDP) i innych organizacji, które walczą z ekstremistami na terenie regionu Kurdystanu.

Na podstawie: hurryietdailynews.com.